Odbudowa M3 3.0 E36

1992-1999 | silniki: S50B30, S50B32
Awatar użytkownika
Juras
Posty: 1077
Rejestracja: pn gru 26, 2016 12:22
Auto: [OO==[][]==OO]

Re: odbudowa m3

Post autor: Juras » sob gru 25, 2021 18:14

Fajne ale w mojej subiektywnej ocenie, kompletnie nie do białego. Takie Vadery w tej kombinacji skóra/alcantara fajnie by siadły ale całe czarne, czerwone lub ewentualnie tę zieleń zamienić na stonowany czerwony.

Obrazek

Szary też ok ale tylko skóra, wszystkie plastiki czarne a nie jak tu:
Obrazek

Kao
Posty: 55
Rejestracja: pt lis 13, 2020 22:02
Auto: E36 S50

Re: odbudowa m3

Post autor: Kao » sob gru 25, 2021 19:33

Po części się zgadzam z tym co mówisz ale zobaczymy, może jeszcze kolor mi sie zmieni chodz wątpię bo wyobraziłem sobie mniej więcej taki jej wygląd
Obrazek

Awatar użytkownika
Oleg
Moderator
Posty: 915
Rejestracja: pn lut 08, 2010 12:11
Auto: 1M E82, M3 E36, M3 E92, 996TT
Lokalizacja: Katowice

Re: odbudowa m3

Post autor: Oleg » pn gru 27, 2021 11:14

Kao pisze:
sob gru 25, 2021 19:33
Po części się zgadzam z tym co mówisz ale zobaczymy, może jeszcze kolor mi sie zmieni chodz wątpię bo wyobraziłem sobie mniej więcej taki jej wygląd
Obrazek
Przemyśl sobie kwestię koloru na spokojnie, z jednej strony fajne są te barwy bo kultowe, a z drugiej motyw białe auto, barwy ///M i te wszystkie a'la DTM'owe oklejki są strasznie oklepane. Jak lakieruje się całość to ma się super okazję zrobić coś oryginalnego.

OLEJE MILLERS OILS / ORYGINALNE CZĘŚCI BMW
BBS / SUPERSPRINT
HRE / EISENMANN

RABATY DLA FORUM
KONTAKT --> PW

Kao
Posty: 55
Rejestracja: pt lis 13, 2020 22:02
Auto: E36 S50

Re: Odbudowa M3 3.0 E36

Post autor: Kao » pn gru 27, 2021 13:16

Naklejek nie będzie, tylko pasy Mkowe. Myslalem nad kolorem długo i w sumie nic nie wymyśliłem, tyle jest tych e36 ze juz wszystko jest oklepane a taki projekt odrazu podkreśla ze to Mka a nie wydmuszka na gwincie i 1.6 pod maską. Muszę też o tym myśleć szybko bo komorę silnika muszę pomalować. Oryginalny to Daytona violet

Awatar użytkownika
Juras
Posty: 1077
Rejestracja: pn gru 26, 2016 12:22
Auto: [OO==[][]==OO]

Re: Odbudowa M3 3.0 E36

Post autor: Juras » pn gru 27, 2021 13:43

Kao pisze:
pn gru 27, 2021 13:16
Naklejek nie będzie, tylko pasy Mkowe. Myslalem nad kolorem długo i w sumie nic nie wymyśliłem, tyle jest tych e36 ze juz wszystko jest oklepane a taki projekt odrazu podkreśla ze to Mka a nie wydmuszka na gwincie i 1.6 pod maską. Muszę też o tym myśleć szybko bo komorę silnika muszę pomalować. Oryginalny to Daytona violet
Daytona jest kozak. Nie ma ich w sumie aż tak wiele. Zostawiłbym. Też mnie korciła jakaś zmiana przy lakierowaniu ale zostawiłem jednak bliźniaczy ori Techno.

Awatar użytkownika
Oleg
Moderator
Posty: 915
Rejestracja: pn lut 08, 2010 12:11
Auto: 1M E82, M3 E36, M3 E92, 996TT
Lokalizacja: Katowice

Re: Odbudowa M3 3.0 E36

Post autor: Oleg » pn gru 27, 2021 14:21

Kao pisze:
pn gru 27, 2021 13:16
Naklejek nie będzie, tylko pasy Mkowe. Myslalem nad kolorem długo i w sumie nic nie wymyśliłem, tyle jest tych e36 ze juz wszystko jest oklepane a taki projekt odrazu podkreśla ze to Mka a nie wydmuszka na gwincie i 1.6 pod maską. Muszę też o tym myśleć szybko bo komorę silnika muszę pomalować. Oryginalny to Daytona violet
Takie barwy jak ta ze zdjęcia ma połowa e30/e36 po swapach, przygotowanych na tor, już dawno przestało się to kojarzyć stricte z M-Powerami :grin:
Jakbym miał e36 po VINie Daytonie w życiu nie wrzuciłbym jej w biel ;) To jest mega lubiany i poszukiwany kolor w przypadku e36.

OLEJE MILLERS OILS / ORYGINALNE CZĘŚCI BMW
BBS / SUPERSPRINT
HRE / EISENMANN

RABATY DLA FORUM
KONTAKT --> PW

Kao
Posty: 55
Rejestracja: pt lis 13, 2020 22:02
Auto: E36 S50

Re: Odbudowa M3 3.0 E36

Post autor: Kao » pn gru 27, 2021 14:36

No właśnie ja nie rozumiem fenomenu tego koloru, dla mnie to zwykły kolor, bez szału totalnie a na grupach wszyscy się nim podniecają. Tak jak wspomniałem wcześniej auto nie ma wartości kolekcjonerskiej więc czy to będzie daytona czy biały nie zmieni ceny.
Obrazek jak dla mnie w ogóle nie porywający.

Awatar użytkownika
Oleg
Moderator
Posty: 915
Rejestracja: pn lut 08, 2010 12:11
Auto: 1M E82, M3 E36, M3 E92, 996TT
Lokalizacja: Katowice

Re: Odbudowa M3 3.0 E36

Post autor: Oleg » pn gru 27, 2021 14:44

Kao pisze:
pn gru 27, 2021 14:36
No właśnie ja nie rozumiem fenomenu tego koloru, dla mnie to zwykły kolor, bez szału totalnie a na grupach wszyscy się nim podniecają. Tak jak wspomniałem wcześniej auto nie ma wartości kolekcjonerskiej więc czy to będzie daytona czy biały nie zmieni ceny.
Obrazek jak dla mnie w ogóle nie porywający.
Zdjęcie z dupy, totalnie nie ukazujące potencjału tego koloru ;)
Porządna korekta lakieru, dobra powłoka wydobywająca głębię koloru i jak to mówią: " jes gnuj"
Ale to Twoje auto i to Tobie ma się podobać 8)

OLEJE MILLERS OILS / ORYGINALNE CZĘŚCI BMW
BBS / SUPERSPRINT
HRE / EISENMANN

RABATY DLA FORUM
KONTAKT --> PW

Awatar użytkownika
Pawel_M3GT
Posty: 2058
Rejestracja: czw cze 21, 2007 18:27
Auto: E36 M3 S54
Lokalizacja: ///M

Re: Odbudowa M3 3.0 E36

Post autor: Pawel_M3GT » pn gru 27, 2021 15:31

Ja to się stało, że masz zielony dywan , a kolor Daytona ?
Jeśli auto będzie zrobione na tzw. "kota" czyli zawias, dobre koła, hamulce, skrzydło z GT itd. to według mnie tak zrobiona m3 , w każdym kolorze wygląda dość dobrze.
Choć wiadomo są kolory fajniejsze i mniej fajne.
Jesli masz ori M3 to chyba bym zostawił z vinu kolor. Nawet juz z mysla juz o ewentualnej sprzedazy w przyszlosci ( roznie w zyciu bywa )
Bo jesli jest robiona ze zwyklej budy oraz i tak ja trzeba malowac to robilbym raczej taki, jaki mi sie najbardziej podoba. Takie jest moje zdanie.
Wiadomo, najlepiej jest robić tak, zeby kolory sie nie gryzly , czyli nie robilbym z czerwonego na zielono itp. Tylko np. srebrna na bialo czy żółto, niebieska na inny niebieski , fioletowa na czarny czy inny odcien fioletu itp.
Jeśli chodzi o wnętrze to dla mnie istnieje jeden właściwy kolor - CZARNY
Jeśli auto mam mieć sportowy charakter - tym bardziej.
Nie psuj wnętrza babskimi kolorkami 😉
Przemyśl sobie to dobrze.
To tylko takie rady z mojej strony które mogą Cię na coś naprowadzić, a tak wogole to rób ja tak jak Tobie się podoba, bo robisz je dla siebie, a nie dla innych.

Kao
Posty: 55
Rejestracja: pt lis 13, 2020 22:02
Auto: E36 S50

Re: Odbudowa M3 3.0 E36

Post autor: Kao » pn gru 27, 2021 18:33

Jak się stało ze mam zielony dywan? Juz wspominałem, poprzedni właściciel wybebeszyl doszczętnie wnętrze, do gołej blachy, kupiłem takie zielone kpl wnętrze od coupe za kilka groszy, czy będę wkładał taki dywan? Raczej nie

Moja M to oryginalna europejka, kupiona we Francji, cale życie była i nadal tu jest. Daytona violet i po dekodowaniu Vin wyszło ze wnętrze było jakieś niebieskie.

Jest do kompletnej odbudowy, nie ma tu rzeczy której nie trzeba poprawić, cała jest do malowania.
Nie ogarniam tego jak wrzucić moje prywatne foty, tzn ogarniam ale coś nie działa.

Awatar użytkownika
Juras
Posty: 1077
Rejestracja: pn gru 26, 2016 12:22
Auto: [OO==[][]==OO]

Re: Odbudowa M3 3.0 E36

Post autor: Juras » pn gru 27, 2021 18:44

Kao pisze:
pn gru 27, 2021 18:33
Jak się stało ze mam zielony dywan? Juz wspominałem, poprzedni właściciel wybebeszyl doszczętnie wnętrze, do gołej blachy, kupiłem takie zielone kpl wnętrze od coupe za kilka groszy, czy będę wkładał taki dywan? Raczej nie

Moja M to oryginalna europejka, kupiona we Francji, cale życie była i nadal tu jest. Daytona violet i po dekodowaniu Vin wyszło ze wnętrze było jakieś niebieskie.

Jest do kompletnej odbudowy, nie ma tu rzeczy której nie trzeba poprawić, cała jest do malowania.
Nie ogarniam tego jak wrzucić moje prywatne foty, tzn ogarniam ale coś nie działa.
Ale chcesz ją całą rozebrać i zeszlifować do gołej blachy? Z koniecznością tego drugiego różnie bywa ale jeśli jest CAŁA do zrobienia to to pierwsze jest wskazane. Choć jak jest cała do zrobienia i do pomalowania to zrównałbym ją do poziomu 0, do ostatniej śrubki, do gołej blachy.

Kao
Posty: 55
Rejestracja: pt lis 13, 2020 22:02
Auto: E36 S50

Re: Odbudowa M3 3.0 E36

Post autor: Kao » pn gru 27, 2021 19:10

Panowie ja jestem lakiernikiem.....
Juras pytasz czy chce rozbierać do srubki? Powiem Ci szczerze ze teraz tak naprawdę w aucie jest tylko konsola wiązka, szyby i zawias także tak rozbieram praktycznie do śrubki, zdzierać całości nie będę bo to auto francuskie, nie ma grama rdzy, nie ma potrzeby zdzierać oryginalnej powłoki antykorozyjnej

Nawiąże jeszcze do tego oryginalnego koloru
Oleg powiedz szczerze ile widziałeś na żywo tego koloru? Fakt można znaleźć fotki w necie koloru daytona w super scenerii ale panowie to tylko fotki, przy koloryzowane, teraz aparaty w seryjnych ustawieniach juz z automatu podkręcają foto, laski na zdjęciach też fajne a w realu szalu nie ma.
Mam ten kolor przed sobą na aucie, mam próbniki lakiernicze i na żadnym nie ma efektu wow nawet wbij sobie w Google ten kolor i popatrz na foty zobacz jakie są różnice i gwarantuje Ci ze te najnormalniejsze foto wlasnie oddają jaki naprawdę jest ten kolor.

Awatar użytkownika
Juras
Posty: 1077
Rejestracja: pn gru 26, 2016 12:22
Auto: [OO==[][]==OO]

Re: Odbudowa M3 3.0 E36

Post autor: Juras » pn gru 27, 2021 19:30

Avus albo Estoril :D ze wskazaniem na to drugie. Zawias caly out? Proszek, nowe gumy/poli, sruby?

Kao
Posty: 55
Rejestracja: pt lis 13, 2020 22:02
Auto: E36 S50

Re: Odbudowa M3 3.0 E36

Post autor: Kao » pn gru 27, 2021 20:35

tak zawias wylatuje i wszystko i proszek, o poli jeszcze nie myślałem ale w sumie może i to nie głupie, jest odczuwalna różnica? no a jak poli to jaki? żółty?

Awatar użytkownika
Juras
Posty: 1077
Rejestracja: pn gru 26, 2016 12:22
Auto: [OO==[][]==OO]

Re: Odbudowa M3 3.0 E36

Post autor: Juras » pn gru 27, 2021 20:50

Kao pisze:
pn gru 27, 2021 20:35
tak zawias wylatuje i wszystko i proszek, o poli jeszcze nie myślałem ale w sumie może i to nie głupie, jest odczuwalna różnica? no a jak poli to jaki? żółty?
Olej kolor, patrz na stopień twardości. Nie pamiętam nawet jakie sam zamawiałem ale do projektu ulicznego weź najbardziej miękki. I tak będzie twardszy niż seria ale i też bardziej trwały.

ODPOWIEDZ