Venom --->>> e34 M5

Awatar użytkownika
Venom
Moderator
Posty: 3181
Rejestracja: pn cze 16, 2008 13:07
Auto: E34 M5, E34 M5T, E24 635CSi
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Venom --->>> e34 M5

Post autor: Venom » pn cze 29, 2015 10:40

Dino444 pisze:Ja tu widzę całkiem sporo pretensji w podtekstach do Michała. Czy nie dogadaliście sie na temat tego jak ma pod maską wygladać po ukończeniu projektu czy poprostu macie inne wyobrażenie estetyki??
Do nikogo nie mam pretensji, tym bardziej do Michała. Piszę wprost suche fakty. Estetyka to jest rzecz bardzo subiektywna - ja jestem wymagający pod tym kątem hehe :).
Robię to teraz po swojemu i staram się to zrobić tak by mnie zadowalało. Takie ogarnianie daje mi też frajdę.
Michał zrobił mi silnik tak by jeździł bezpiecznie i taka była umowa. W sumie nic prócz pokrzywionego kolektora wydechowego z autem się nie stało i wszystko jeździ jak należy. Wiadomo, że można polemizować czy te rzeczy nie mogły być tak zrobione od razu. Pewnie mogły, ale wymagałyby dużo pracy ze strony Michała, która nie była wliczona w koszty, nawet o tym nie gadaliśmy. Auto odebrałem i teraz sobie ulepszam.
Dino444 pisze:Ile już km zrobiłeś autem od momentu zaturbienia? Mam wrażenie że ogólnie komora silnika i sam motor oprócz jego górnej częsci jest dośc mocno ubrudzony. Dziwi mnie to bo była świetna okazja wszystko ogarnąć gdy silnika nie było pod maską. Ale być może tylko mi się tak wydaje. Widać tez że zamieniony został zbiornicznek cieczy chłodzącej ze zwykłego wciśniętego w róg na nowy z nierdzewki.
Auto dużo stoi, zrobiłem maks 2000 km. Pod maską jest faktycznie dosyć brudno (na elementach karoserii), to głównie proch widoczny na zdjęciu przy użyciu lampy błyskowej. Sam motor jest czysty, choć jego blok nie był odświeżany lakierniczo przy remoncie i teraz tak "brudno wygląda". Gdybym auto miał u siebie bez silnika to pewnie był poogarniał to i tamto. Niestety auto było w Poznaniu, a prace Michała nie obejmowały czyszczenia, mycia i pieszczenia :). Zbiorniczki nowe były już opisywane, jest też nowy do spryskiwacza. Powolutku robię to we własnym zakresie.
Dino444 pisze:Kiedy doczekamy się jakichs konkretnych pomiarów filmików i jakichś numerycznych danych dla zaspokojenia ciekawości?? Zmian zaszło w aucie juz kilka od momentu uturbienia i jakoś dalej mam niedosyt w sensie porównania tej e34 z np innymi równie mocnymi autami, 0-100, 100-200, itp na pokazowych video.
Dane numeryczne są w poprzednich update-ach. Na pokazowe video się nie zanosi. Jakie dokładnie porównanie byś chciał widzieć ? W okolicy kolega ma Ferrari, ale nie podjął rękawicy :D :P
kris/// pisze:Witam.Jurek super się czyta te twoje fotorelacje:)
Co do wiązki dme u mnie jakieś 5lat temu ktoś ruszał i zjebal (kable były sparciale )i zwart mi piny od przeplywki i szlag ja trafił ponadto komp dostał i poszły jakieś wzmacniacze wtrysku czy coś takiego.Więc radzę wszystkim żeby sobie sprawdzili jak to tam wygląda.
Moja wiązka też jest w trakcie odnawiania :)Ponadto kolega zrobił mi nową wiazke zasilająca alternator(ta w metalowej rurce bylu już mocno wygrzane -nie elastyczne ).
Pozdrawiam

Dzięki za opinię. Wstawiłem specjalnie PINY jakby ktoś chciał to wymieniać. Też polecam przejrzeć wiązkę jeśli ktoś ma jakieś podejrzenia. U mnie akurat jest dużo kwiatków w temacie wiązki, bo auto jest zkundolone hehe :D
ciah pisze:Szacunek za włożoną pracę i nieugiętość..tym bardziej że osobiście nie trawię wszelakich spraw związanych z elektryką.Faktycznie, dość dużo poprawiłeś już po doturbieniu, ale pamiętając przejażdżkę smokiem , jestem w stanie wyobrazić sobie, jak wielką radość sprawia jazda ,, latającą cegłą '' :) Detale - to one kształtują finalny efekt całości..Gratuluję i pozdrawiam 8)
P.S. Trochę OT, ale : dziękuję za chipa i natrętnie przypominam o DNND :D
Ja też nie bardzo lubię takie prace, ale od czego ma się przyjaciół ? hehe :)
DNND chyba się w tym roku może nie udać, choć mam to na uwadze :D

Daniel acs
Posty: 71
Rejestracja: sob paź 04, 2014 16:43
Auto: acs e34

Re: Venom --->>> e34 M5

Post autor: Daniel acs » śr lip 01, 2015 11:29

możesz zdradzić jakiej firmy jest taśna termiczna i jak sie sprawuje ?

Awatar użytkownika
Venom
Moderator
Posty: 3181
Rejestracja: pn cze 16, 2008 13:07
Auto: E34 M5, E34 M5T, E24 635CSi
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Venom --->>> e34 M5

Post autor: Venom » śr lip 01, 2015 21:40

Jeśli chodzi Ci o bangaż, którym jest owiniety kolektor wydechowy to nie wiem jakiej jest firmy, kupował go Michał. Podejrzewam, że będzie to coś tego typu http://fmic.pl/bandaze/864-bandaz-termo ... m-3mm.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Spisuje się tak, że nic się z nim nie dzieje, nie rozwala się, nie odpada. Termicznie nie mam pojęcia jak się spisuje, bo ciężko to zmierzyć.

Awatar użytkownika
Venom
Moderator
Posty: 3181
Rejestracja: pn cze 16, 2008 13:07
Auto: E34 M5, E34 M5T, E24 635CSi
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Venom --->>> e34 M5

Post autor: Venom » sob lip 11, 2015 11:48

Update 11.07.2015
Autko jakiś czas temu dostało mały gadżet w postaci czerwonych pasów bezpieczeństwa bez nadruku. Są to pasy, które były montowane w dwóch wersjach specjalnych M5 E34: Winkelhock oraz Naghi Motors Edition. W tej drugiej wersji były one opcją - nie każda sztuka je miała. Istnięją jeszcze jedne czerwone pasy, które są absolutnym rarytasem, mianowicie czerwone pasy bezpieczeństwa z nadrukiem BMW MOTORSPORT montowane w wersji M5 E34 20 Jahre Motorsport.

Tutaj mała prezentacja jak to wygląda - tym razem filmik: https://www.youtube.com/watch?v=pfzXAkv1aGw" onclick="window.open(this.href);return false;
Dla ciekawych przytaczam prezentacje wspomianej wcześniej wersji 20 Jahre Motorsport: https://www.youtube.com/watch?v=qkCm1qauDAk" onclick="window.open(this.href);return false;

Poza tym wielu ludzi pytało i pyta mnie o to bym nagrał jakiś filmik jak auto jeździ. Coś nagrałem, ale dzwięk nie oddaje tego co w aucie się dzieje na prawdę.
Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=BofdYtoojAI" onclick="window.open(this.href);return false;
Obecnie jestem w trackie diagnozowania problemu przerywania auta, które można zaobserwować na filmiku (pliki: map1). Auto zaczęło mi przerywać po ostatnich zabiegach z wymianą przewodów pneumatycznych. Na słabszej mapie nic nie przerywa.

Poza tym udało mi się ostatnio ustawić z Audi RS6 C5 po chipie i wydechu. Auto to legitymuje się osiągami 500PS @ 5460 rpm / 790Nm @ 3950rpm. Skrzynia niestety tiptronic. U mnie jeżdżę obecnie na mapie 0, więc tej słabszej przy doładowaniu około 0.6 bar. Moje auto nie ma zmierzonej mocy na tej mapie, więc trudno ocenić jakie ma osiągi, ale kiedyś mierzyłem na niej przyspieszenie 100-200 i wychodziło około 9.5-10 sec. W konfrontacji z RS6 byłem ciutkę szybszy, ale niewiele. Przy pyszpieszeniu od 100-200 może odszedłem mu o pół długości samochodu.

No i kolejny raz muszę stwierdzić, że auto daje sporo frajdy :)
Pozdrawiam odwiedzających.

Awatar użytkownika
Venom
Moderator
Posty: 3181
Rejestracja: pn cze 16, 2008 13:07
Auto: E34 M5, E34 M5T, E24 635CSi
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Venom --->>> e34 M5

Post autor: Venom » pn mar 07, 2016 21:51

Update 07.03.2016

Udało się w miniony weekend przewietrzyć maszynkę... nawierzchnia jednak śliska. Kilak fotek po trasie.

[1566]Obrazek[1567]Obrazek[1568]Obrazek[1569]Obrazek

[1570]Obrazek[1571]Obrazek[1572]Obrazek[1573]Obrazek

[1574]Obrazek

A tutaj piękna E30 kolegi na tej samej myjni.

[1575]Obrazek

Pozdrawiam

ciah
Posty: 237
Rejestracja: czw cze 16, 2011 13:57
Lokalizacja: Rz/Kr

Re: Venom --->>> e34 M5

Post autor: ciah » śr mar 09, 2016 10:02

Miło widzieć Ją w ruchu,ten sam nawyk z myjką mam i ja :) Pozdrawiam Serdecznie !
E12 525 man. '79-fajna babka była
E32 735 man. '91+ weitec + koni sport = :) w dobrych rękach/ ***** [*]
E39 540i 6b man '96 - niezłe było
...Avus Blue S38B38 :)
...Jerez Schwarz Rockatansky na kiju 8)

Awatar użytkownika
Venom
Moderator
Posty: 3181
Rejestracja: pn cze 16, 2008 13:07
Auto: E34 M5, E34 M5T, E24 635CSi
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Venom --->>> e34 M5

Post autor: Venom » śr mar 09, 2016 11:27

ciah pisze:Miło widzieć Ją w ruchu,ten sam nawyk z myjką mam i ja :) Pozdrawiam Serdecznie !
Jak to mówi mój kolega, maszyna w garażu musi stać czysta!
Dlatego po przejażdzce myjnia jest obowiązkowa

kris///
Posty: 285
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 18:25
Lokalizacja: Londyn/Zabrze

Re: Venom --->>> e34 M5

Post autor: kris/// » czw mar 10, 2016 00:18

Klasyk ,nasze zabawki musza być czyste i cieszyć oko-nie wspomne o jeździe:)

Awatar użytkownika
Venom
Moderator
Posty: 3181
Rejestracja: pn cze 16, 2008 13:07
Auto: E34 M5, E34 M5T, E24 635CSi
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Venom --->>> e34 M5

Post autor: Venom » czw lis 17, 2016 21:19

Update 17.10.2016

Pewnego jesiennego popołudnia w Beskidzie Sląsko-Morawskim widziano dwa niedźwiedzie na przechadzce tuż przed zimowym snem :D

[1576]Obrazek[1577]Obrazek[1578]Obrazek

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Szop
Posty: 49
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 23:09
Auto: E34 M5 3.6

Re: Venom --->>> e34 M5

Post autor: Szop » śr lis 23, 2016 12:56

Venom pisze:Update 11.07.2015
Autko jakiś czas temu dostało mały gadżet w postaci czerwonych pasów bezpieczeństwa bez nadruku. Są to pasy, które były montowane w dwóch wersjach specjalnych M5 E34: Winkelhock oraz Naghi Motors Edition. W tej drugiej wersji były one opcją - nie każda sztuka je miała. Istnięją jeszcze jedne czerwone pasy, które są absolutnym rarytasem, mianowicie czerwone pasy bezpieczeństwa z nadrukiem BMW MOTORSPORT montowane w wersji M5 E34 20 Jahre Motorsport.

Mam jeszcze ze 100m czerwonego pasa jak by ktoś potrzebował... :D
8zł/mb

Camil
Posty: 1179
Rejestracja: wt lip 08, 2008 13:32
Auto: e36s54
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

Re: Venom --->>> e34 M5

Post autor: Camil » śr lis 23, 2016 14:11

Z napisem bmw motorsport?

ODPOWIEDZ