Domeq M5

domeqctr
Posty: 83
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 09:57
Lokalizacja: W-wa

Re: Domeq M5

Post autor: domeqctr » pt paź 26, 2012 07:47

No to przynajmniej problem namierzony ;) Czekam na wycene kompletu wahaczy od Lemfordera, ale jakby ktorys z Was mial do nich dostep w dobrej cenie- let me know:)
Wtedy czuję, że żyje :)

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Domeq M5

Post autor: --==maly==---- » pt paź 26, 2012 09:35

Wahacz przedni
TRW - 245zł
Moog - 230zł
Febi (na zamówienie ok 2 tygodnie)- 220zł
Lemforder (na zamówienie ok 2 tygodnie) - 410zł

Wahacz tylny:
TRW- 265zł
Lemforder - 390zł
Meyle HD - 320zł


Mogę Ci polecić TRW są sporo tańsze a BDB jakościowo.
Bardzo często w pudełkach TRW są wahacze Lemfordera tak jest np w E46 nie wiem jak w E39 ale możliwe,że tak samo.

domeqctr
Posty: 83
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 09:57
Lokalizacja: W-wa

Re: Domeq M5

Post autor: domeqctr » ndz paź 28, 2012 22:59

Rozmawialem z Sebastianem i przy wymianie zawieszenia sprawdzal wszystkie wahacze, wiec to raczej nie one. Mnie tylko zastanawia, czy pewne uszkodzenia nie wychodza dopiero pod naciskiem calego auta, a na oko ciezko je zobaczyc...uwielbiam takie gdybanie ;p

Krystian - amartyzator dokrecony ;)
Wtedy czuję, że żyje :)

domeqctr
Posty: 83
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 09:57
Lokalizacja: W-wa

Re: Domeq M5

Post autor: domeqctr » ndz gru 16, 2012 12:53

Short shifter z nową gałką zmiany biegów w końcu zamontowany. Polecam. Żałuje tylko, że nie ma jeszcze dostępnej w Polsce gałki z F10, ale ta też daje radę. Chyba najlepszy stosunek funu do ceny wśród modów do e39. :)
Wtedy czuję, że żyje :)

Broddi
Posty: 209
Rejestracja: czw maja 15, 2008 09:23
Lokalizacja: TSA

Re: Domeq M5

Post autor: Broddi » wt sty 01, 2013 14:42

Podaj jakieś szczeguły, foto, na co zmieniłeś, czy nowa seria :?:
Sprzedam: Splitery carbon do m3 e9x

domeqctr
Posty: 83
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 09:57
Lokalizacja: W-wa

Re: Domeq M5

Post autor: domeqctr » śr sty 02, 2013 16:28

Wtedy czuję, że żyje :)

domeqctr
Posty: 83
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 09:57
Lokalizacja: W-wa

Re: Domeq M5

Post autor: domeqctr » śr sty 02, 2013 16:30

Panowie, ten temat mnie zniszczył totalnie... jest do czego dążyć- http://www.m5board.com/vbulletin/e39-m5 ... -blue.html

Polecam wejść na galerie, do której link jest w pierwszym poscie.
Wtedy czuję, że żyje :)

domeqctr
Posty: 83
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 09:57
Lokalizacja: W-wa

Re: Domeq M5

Post autor: domeqctr » śr lut 06, 2013 12:35

Po wymianie wahaczy kierownica zaczela miec problem z odbijaniem po skrecie, a w trakcie krecenia na postoju wyczuwalne sa wyrazne opory w pozycji centralnej i potem mniej wiecej w polowie skretu w prawu, lub lewo. Odczucia z jazdy tragiczne.

Po zmierzeniu dolnych wahaczy z przodu wyszlo, że są one ok. 4mm krotsze od poprzednio zainstalowanych (TRW)....Czy to w ogole jest mozliwe ? ;)
Wszystko zamawiane zgodnie z numerami oryginalnych czesci z pewnego zrodla.

Bedziemy podmieniali po kolei wszystkie wahacze, aby zobaczyc WTF, ale byc moze ktos juz mial ten problem.

Stawiam flaszke za pomoc w tym temacie :564: .
Wtedy czuję, że żyje :)

brus_ik
Posty: 94
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 14:33
Auto: M3 E46, M3 E36 S62B50, E30, X5
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Re: Domeq M5

Post autor: brus_ik » śr lut 06, 2013 23:36

domeqctr pisze:...Czy to w ogole jest mozliwe ? ;)
Wszystko zamawiane zgodnie z numerami oryginalnych czesci z pewnego zrodla.
Tak to możliwe. Nie tak dawno temu na przyklad Polcar miał partie wadliwie wykonanych wahaczy do E39 (akurat to było do 6cyl. a nie do V8) - były za długie o około 7mm :D

Tylko, że to było jakieś dziadostwo - chyba że pewne źródło nie jest tak do końca pewne. Chociaż teraz zdarzają się różne cuda i z "markowymi" częściami.

domeqctr
Posty: 83
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 09:57
Lokalizacja: W-wa

Re: Domeq M5

Post autor: domeqctr » śr lut 06, 2013 23:45

Marka Lemforder jakos nigdy mnie nie zawiodla do tej pory, a zrodlo sprawdzone, bo juz nie pierwszy raz z niego korzystalem. Oczywiscie kazdej firmie moze zdarzyc sie fuck up.

Czy ma ktos moze rozmiary oryginalnych wahaczy ? Jak nie wszystkich, to chociaz dolnych z przodu.
Wtedy czuję, że żyje :)

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Domeq M5

Post autor: --==maly==---- » czw lut 07, 2013 11:19

takie cyrki zdarzają się w tanich zamiennikach w markowych wahaczach zwłaszcza lemforder nigdy się nie spotkałem a akurat niedawno bratu zamawiałem do 540i e39 takie właśnie wahacze bo to jest to samo co M5.
Może w pudełkach markowego producenta dostałeś coś innego to coraz częstsza praktyka sprzedawców a czasem i ktoś na hurtowni podmieni "dla siebie".

domeqctr
Posty: 83
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 09:57
Lokalizacja: W-wa

Re: Domeq M5

Post autor: domeqctr » czw lut 07, 2013 11:25

Krew mnie zalewa jak czytam takie historie...
Czy jest jakis sposob na sprawdzenie, czy to rzeczywiscie oryginalny Lemforder?
Wtedy czuję, że żyje :)

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Domeq M5

Post autor: --==maly==---- » czw lut 07, 2013 15:43

Musiał byś wiedzieć i mieć porównanie jak to ma wyglądać gdzie ma znaczki i czy w ogóle ma.
Dodatkowo właśnie tanie zamienniki często mają tak sztywno osadzone sworznie,że kierownica nie odbija z czasem dopiero to się wyrabia i jest ok.

Teraz trzeba bardzo uważać na podróbki bo jest tego masa zwłaszcza na allegro czy innych wysyłkowych sklepach.
Ta sama część w tanim zamienniku potrafi kosztować 50zł a porządnej firmy 400zł więc bardzo dochodowy interes.
Sprzedając tą samą część za 400zł oryginał porządnej firmy na allegro zarobisz 20zł bo marże są minimalne a na takim przekręcie 350zł (-20zł oryginalne pudełko) dlatego jest to coraz powszechniejsze.
Często też jest praktykowana metoda zwrotu wkładu w auto.
Przykładowo zamawiam sobie komplet wahaczy do E39 mądrze otwieram pudełka wkładam sobie lemfordera. Po montażu zamawiam najtańszy zamiennik wkładam w te same pudełka i fru na allegro w promocyjnej cenie :)
Pełno jest takich przypadków znam osobiście przypadek gdzie do znajomego warsztatu przyjeżdżają ludzie i chcą płacić za pudełka po markowych częściach i olejach zostawiają wizytówki i karzą dzwonić jak nazbiera.
Za samo pudełko można dostać od kilku do kilkudziesięciu zł zależy po czym.
Porządne warsztaty wygonią takich cwaniaczków ale klientów na pewno nie brakuje.

Sam kiedyś miałem przypadek gdzie zamówiłem zestaw wahaczy do Audi z allegro bo cena przebijała wszystkie hurtownie.
Koleś miał tego kilkanaście kompletów, firma legalna, faktura vat itd więc wydawało się ok.
Przyszły a że miałem jeden taki komplet na stanie mogłem porównać.
Pudełka oryginalne w środku co innego akurat w tym przypadku ani na firmowych ani na tych podróbach nie było znaczków były tylko pakowane w pudełka + oryginalna zgrzewana folia więc gdybym nie miał porównania pewnie bym nawet nie wiedział.
Po kontakcie tel sprzedający twierdził,że takie dostaje z hurtowni kazał odesłać i zwrócił kasę ale kilka osób przede mną i po mnie to kupiło.
Ode mnie dostał negatywa z opisem sytuacji.

Ogólnie radze uważać i kupować w sprawdzonych miejscach.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ